“Файна” склеїть в об’єм і профіль

Цю статтю імпортовано зі старого сайту, деякі елементи можуть відображатися некоректно 
Підприємство “Файна” (м. Дніпропетровськ) розробило і з 2002 року успішно використовує в своєму виробництві технологічну подушку для пресів, що дозволяє обклеювати об’ємні поверхні натуральним шпоном.

Вона являє собою багатошаровий армований еластомерний пресмат, покритий шаром текстильного матеріалу. За основу для фанерування, зазвичай, використовують заготовки із ДСП, ДВП, МДФ, фанери, масивної деревини. Технологічний процес отримання фільонок достатньо простий: гарячий прес, клей, заготовки для фільонок, шпон і, звичайно, спеціальний пресмат.

Попередньо подушку прогрівають до робочої температури. Клей наносять на обидва боки заготовки, суміщають з сорочками і поміщають в прес. Час витримки і тиск пресування залежить від температури пресмату, температури в цеху, марки клею, глибини профілю заготовки. Після пресування заготовку бажано залишити охолоджуватися під навантаженням для уникнення жолоблення. Для збільшення продуктивності можна пресувати зразу кілька заготовок. Підбираючи різні породи шпону і конфігурацію заготовок, можна досягнути глибини пресування до 14 мм.

Крім виробництва фільонок і кухонних меблів, дуже зручно використовувати пресмати для виготовлення накладок на металеві двері. При використанні анізотропних матеріалів типу ДСП, МДФ, фанери можна досягнути виразності рельєфу без розтріскування тонкої фільонки.У 2003 році підприємство “Файна” розробило і освоїло малосерійне виробництво універсальних вакуумних пресів для обклеювання погонажних профільних столярних і меблевих виробів натуральним шпоном. Прес є досить простим, мобільним, універсальним і ефективним. Він не потребує додаткового обладнання, автономний в роботі, легко вписується в будь-яку виробничу дільницю.

Технологічний процес обклеювання профілю проходить так: розкроєний за розмірами з технологічними припусками лист шпону намазується клеєм, суміщається з профільною заготовкою, і вони разом завантажуються в еластичний резервуар. Після закриття резервуару спеціальним замком відбувається відкачування повітря насосом основного блоку.

Якщо деталь має великі розміри, можна скористатися зовнішнім притиском (конт-профілем), який попередньо сформує профіль і дозволить уникнути розривів шпону. Після того, як в резервуарі створився вакуум, притиск можна видалити і перейти до роботи з наступним резервуаром.

З допомогою вакуумного пресу можна склеювати шпоном достатньо об’ємні деталі, наприклад гнуті меблеві фасади. Все відбувається, як і в попередніх випадках. Сорочка зі шпону з нанесеним клеєм поміщається в резервуар, розправляється, фіксується. Закривається замок, і вмикається двигун агрегату вакуумного пресу. Час витримки в пресі визначається характеристиками клею, який застосовують.

Після полімеризації клею і вилучення заготовки звіси шпону рекомендується видалити, поки клей ще еластичний.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
http://derevoobrobnyk.com/