Критерії вибору багатопильних верстатів

Цю статтю імпортовано зі старого сайту, деякі елементи можуть відображатися некоректно 
Робота з таким примхливим матеріалом, як деревина - справа непроста і дуже відповідальна. Слід грунтовно вивчити «характер» деревини, з якої ви збираєтеся працювати, підшукати або підготувати висококваліфіковані кадри і дуже серйозно поставитися до вибору обладнання. Останнє, на перший погляд, здається не таким уже складним завданням. Але це поверхневий судження.

При виборі обладнання необхідно враховувати безліч факторів:
співвідношення ціна-якість,
можливість заміни що вийшли з ладу комплектуючих,
обслуговування та доступність різального інструменту,
необхідний ступінь кваліфікації персоналу і багато чого іншого.

Саме в цьому руслі хотілося б поговорити про багатопилкові верстати. Причому не про традиційні дискові, а про рамнопильні, які тільки з'являються на ринку.

Багатопильні верстати рамного типу це новий виток у розвитку багатопильних верстатів. Вони призначені для розпилювання бруса на дошки (ламелі) з високою точністю і якістю розпилювання. Іноді їх називають мініпилорамою, тому що саме принцип роботи лісопильної рами був взятий за основу при розробці Багатопильні верстати: пиляння автоматично рухається заготовки здійснюється пилками, натягнутими в пильної рамці, зворотно-поступальний рух якої, у свою чергу, здійснюється кривошипно-шатунним механізмом.

У рамку багатопильному верстату може бути встановлено до 40 пил. Отже, за один раз із заготовки можна отримати до 40 ламелів. Це компенсує порівняно невелику швидкість подачі, яка може регулюватися в діапазоні від 0,5 до 1,5 м / хв.

Мінімальна товщина ламелі, яку можна отримати на Багатопильні верстати рамного типу, всього 2 мм. Товщина пропилу складає 1,4-1,6 мм замість звичних 5-8мм на дисковому багатопили відповідно на кожному з пропилів заощаджується 4-6 мм, а кількість відходів зменшується в 4-5 разів. Крім того, рамні багатопили порівняно економічні в плані споживання електроенергії. Номінальна потужність двигуна пилкового механізму на рамних багатопили залежно від моделі становить 11-22 кВт.

Пилки на рамні багатопильні верстати можна ставити різні біметалічні, головне, при їх підборі слідувати рекомендаціям виробника верстата. Але, як правило, виробники і продавці багатопильних верстатів забезпечують своїх клієнтів необхідним різальним інструментом.

Обслуговування пив полягає в їх своєчасної заточенню, яку можна виробляти на заточувальних верстатах, що також вигідно відрізняє верстат від дискових багатопильних, заточувальні обладнання для яких коштує набагато дорожче, а гарного  заточувальника пил ще й пошукати треба. Крім того, самі рамні пилки коштують значно дешевше, ніж дискові.

І під кінець хотілося б згадати про ціну. «Ми не настільки багаті, щоб купувати дешеві речі» - говорять англійці. Дійсно, рамний багатопильний верстат коштує трохи дорожче, ніж дисковий, того ж класу. Але є й інша сторона медалі його самоокупність перевищить усі ваші очікування.