Склеювання шпону на обладнанні KUPER

Цю статтю імпортовано зі старого сайту, деякі елементи можуть відображатися некоректно 
Робота зі шпоном завжди характеризувалася підвищеною трудомісткістю і високою вимогливістю до обладнання. Основна складність полягає в тому, що поводження шпону може бути різним, залежно від умов зберігання, обробки і характеристик матеріалів, які використовують для склеювання. Результат навіть дуже незначного відхилення від необхідних значень параметрів середовища в зоні обробки може бути непередбачуваним.

Технологія виготовлення виробів, що мають значну площу личкування шпоном, зазвичай, передбачає у своєму складі процес зрощування ділянок шпону по ширині.

З'єднання може бути виконано декількома способами. Широке застосування як з’єднувальний матеріал має гумована стрічка і клейова нитка.

Використання гумованої стрічки створює необхідність наступного її видалення з поверхні виробу шляхом додаткового шліфування в зонах зрощування, що, своєю чергою, відчутно підвищує трудо- і енергозатрати.

Найбільш прийнятною альтернативою в цьому випадку є використання клейової нитки. Адгезійні властивості нитки дозволяють в процесі личкування укладати шпону швом усередину пакета. При використанні гумованої стрічки це рішення не прийнятне. Отже використання досить точного обладнання і якісної клейової нитки забезпечує досягнення економічності і технологічної ефективності.

Компанія KUPER має багатий досвід у виробництві обладнання і видаткових матеріалів для зрощування шпону і є безумовним лідером серед розробників верстатів і технологій ребросклеювання (технічні характеристики найчастіше використовуваних верстатів наведені в таблиці 1). Модельний ряд верстатів і діапазон їхніх технічних характеристик досить широкий і містить моделі і малогабаритні, і такі, що мають високу продуктивність і велику робочу ширину.

Усі верстати цієї лінійки оснащені особливою системою базування крайок шпону, завдяки якій здійснюється точне позиціонування склеюваних поверхонь, не залежно від їхніх геометричних особливостей і навіть від різнотовщинності ділянок шпону, що зрощуються.

Процес позиціонування починається в момент потрапляння двох ділянок шпону на два подаючих обертових диски, розташованих на робочому столі верстата в зоні зрощування (див. рис). На цьому етапі крайки матеріалу, що зрощуються, щільно притискаються, після чого відбувається вертикальне базування щодо притискного ролика по верхній поверхні матеріалу.

Завдяки системі рівномірного розподілу тиску на обертові подаючі диски, поверхні склеюваних ділянок шпону у зоні нанесення клейової нитки завжди перебувають в одній площині, що сприяє рівномірному розподілу клею по поверхні зрошуваних ділянок, у результаті чого утворюється міцний і рівний шов, без будь-яких розривів або потовщень.

Клейова нитка наноситься по зиґзаґоподібній траєкторії безпосередньо перед притискним базуючим роликом. Ролик при цьому змащується спеціальною роздільною емульсією для усунення можливого налипання клею на поверхню ролика (роздільна емульсія поставляється в комплекті з верстатом). Склад емульсії запатентований і не має аналогів.

Клейова нитка KUPER відрізняється від конкурентних продуктів не тільки технологічною ефективністю й екологічною безпекою, але й високою міцністю одержуваного з'єднання і, отже, найвищою якістю кінцевого продукту.

Особливою рисою клейової нитки KUPER є відсутність у її складі синтетичних смол і їхніх сумішей, що усуває можливість значного виділення шкідливих газоподібних сполук у процесі виробництва й експлуатації відповідних виробів. Як основні складові використовуються скловолокно і поліамідний склад, що не є токсичним. Ще одною істотною перевагою є стабільний переріз нитки по всій її довжині.

Інші характеристики нитки (щільність, діаметр перерізу та ін.) безпосередньо залежать від моделі використовуваного верстата, а саме від того, який вид трубки використовується на даному верстаті і від її продуктивності (докладніше про застосування типів клейової нитки KUPER – див. таблиці 2).

Табл.1

Параметр

FW/Mini 630

FW/J 920

FW 1150 і FW 1700

FW/L 1200 E

Виступ стійок, мм

630

920

1150 або 1700

1200 мм

Подача, м/хв

7

15

10…30. безступінчаста

35...60…60 безступінчаста

Товщина шпону, мм

0,4…2

0,4…2

0,4…3

0,3...3…3

Робоча напруга, В

230

380

380

380

Споживана потужність, кВт

0,11

0,5

1,5

1,35

Тип нитки

К12

2210

1220, 2210

1220

Табл.2


Тип нитки

Використання нитки

1220

Усі верстати „Купер” типу FW з електричними нитконагрівачами

1320

Для шорсткого шпону понад 1 мм для всіх типів верстатів „Купер” з електричними нитконагрівачами

1110

Для верстатів FW/L-1200 або як подвійна нитка для FW/Q

2210

Усі верстати „Купер” типу FW з повітряними нитконагрівачами

5640

Для поперечного ребросклеювання типу DMF/H

5640Х

Для поперечного ребросклеювання типу DMF/H

К 12

Для верстата FW/Mini і ручної машинки HFZ/4

К 3

Для ручних машинок KHL/1, KHL/2



    1. Обертові подаючі диски
    2. Ділянки шпону, що зрощуються
    3. Притискний базуючий ролик



    За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
    derevo.com.ua