Як шліфувати профіль

Цю статтю імпортовано зі старого сайту, деякі елементи можуть відображатися некоректно 
Шліфування профільних елементів є доволі складним з точки зору підбору профілю інструменту. Для виконання цієї операції можна застосувати еластичні шліфувальні круги виробництва фірми “Астра-2” (Росія), про що наша газета вже інформувала. Свій варіант механізації процесу шліфування профільних деталей пропонує і швейцарська фірма Sia Abrasives.

Дана система шліфування складається з поліуретанового колеса, спеціального клею Balco 67, застібки-липучки siaklet (стає еластичною після обробки клеєм), шліфувального матеріалу 2943 siatur (розтягується на 30 відсотків в напрямку стрілок на зворотному боці тканини). Цей матеріал має таку зернистість: Р80, Р100, Р120, Р150, Р180.

Процес виготовлення профільованого колеса починається з надання йому максимально можливої частини контрпрофілю на верстаті з використанням спеціального інструменту. Потім цей контрпрофіль доводиться до точної дзеркальної копії необхідної поверхні з використанням моделі деталі і системи siaklet + siatur. В колесі пропилюють щілину (рис. 1). Краї пропилу необхідно заокруглити. Смужка застібки siaklet готується за розміром, який залежить від виду профілю (див. рис. 2).

Потім на застібку і на колесо два рази наносять клей Balco. Час витримки між першим і другим нанесенням складає 2-3 хвилини. Застібку щільно приклеюють рівно по профілю до колеса і залишають до повного висихання. Смужка шліфувального матеріалу siatur готується відповідних розмірів, залежно від виду профілю. Цю смужку шліфувального матеріалу натягують на колесо( рис. 3). Готове профільоване колесо встановлюють на верстат відповідно до схеми напрямку шліфування. Залежно від діаметра круга, рекомендують такі швидкості шліфування:

Діаметр до 100 – 3000 об/хв;
діаметр від 100 до 180 – 1500 об/хв;
діаметр понад 200 – 750 об/хв.Перевагами даної системи шліфування профільованих елементів є:
  •  
  • - механізація процесу шліфування профілів;
  • - можливість використання на простих верстатах;
  • - виправлення дефектів фрезерування;
  • - швидка і проста заміна абразиву та шліфувального профілю;
  • - можливість шліфування криволінійних профілів.


  • За матеріалами Всеураїнської галузевої газети "Електротема"