Польша: Короїд загрожує мільйону гектарів лісів

Цю статтю імпортовано зі старого сайту, деякі елементи можуть відображатися некоректно
Директор Державних лісів Анджей Конєчни скликав спеціальну групу, яка має зробити планування заходів лісників у відповідь на збільшенні популяції короїда в усій Польщі – пише «Gazeta Polska Codziennie».

«GPC» повідомляє, що короїд-типограф і сосновий хрущ – це проблема для всієї Європи. Посухи і ерозія ґрунтів створюють для цих жуків ідеальні умови, і вони атакують ослаблені хвойні породи.

Про те, що проблема дуже серйозна, говорить теж у тижневику «Gazeta Polska» директор Державних лісів Анджей Конєчни.

Як він стверджує, це явище дуже динамічне і веде до швидкого засихання дерев. «Дерева залишаються стояти, але засихають, так, ніби раптово щось висмоктало із них воду. Прояви дуже динамічні, це не звичайне засихання, яке полягає в тому, що насамперед засихає одна гілка, а потім наступна. Дерева, на які напав шкідник, швидко відмирають. На цей момент вважається, що це явище може охопити територію площею навіть 1 млн га у Польщі», – говорить у тижневику Анджей Конєчни. Як інформує спеціаліст, до кінця року має бути розроблений кризовий план Державних лісів.

Газета звертає увагу, що це дуже гостра проблема, оскільки площа ураження може бути в 12,5 разів більша, ніж площа, постраждала від найбільшого в історії урагану, який у 2017 р. знищив 80 тис. гектарів лісів. «До кінця року ми маємо отримати прогнози і способи розв’язання проблеми. Вже зараз відомо, що кошти на це підуть величезні», – говорить «GPC».

https://www.openforest.org.ua/