Багатопилковий комбайн “Гравітону”

Цю статтю імпортовано зі старого сайту, деякі елементи можуть відображатися некоректно 
Фірма «Гравітон» з Калінінграда є єдиним в Росії виробником обладнання високої продуктивності з стрічково-конвеєрною технологією розпилювання деревини. Фірма тричі представляла своє обладнання на виставці Ligna в Ганновері. Нещодавно вона запропонувала свою чергову новинку – багатострічковий комбайн “Гравитон-МК”.

На даному багатопилковому комбайні одночасно з випилюванням дво-, трикантного бруса розпилюється на дошки боковий горбиль. У роботі бере участь зразу 6 або 7 пилкових агрегатів. На відміну від звичайного брусувального верстата, в комбайні є три спарені блоки вертикальних пил. Відстань між пилками кожного блоку встановлюється відповідно до необхідної товщини бруса і дощок. Перший (по ходу колоди) блок відрізає горбиль, другий – підгорбильні дошки, а третій формує брус, відділяючи необрізні дошки. Розкроєна таким чином колода “пакетом” виводиться з вертикальних пил, неділовий горбиль і дошки скидаються на поперечний транспортер (під рамою комбайна), а отриманий брус проходить через горизонтальний пилковий вузол, відділяється від нижнього горбиля і надходить на “Гравитон-МЛК” – багатопилковий конвеєр з п’ятьма горизонтальними пилками.

Для забезпечення високої продуктивності при розкрою мерзлої деревини другий і третій вертикальні блоки оснащені потужнішими електродвигунами (18,5 кВт). Багатопилковий комбайн “Гравитон-МК” ставить процес розкрою на безперервний потік. Раніше для забезпечення надійної безперервності потокового процесу з використанням звичайного трипилкового брусувального комплексу використовувалися громіздкі і металомісткі міжверстатні транспортні системи. Відрізаний товстий горбиль направлявся на двопилкові горбильні верстати, розташовані або з одного, або з обидвох боків брусувального. Діючі потокові лінії можуть розкроювати до 200 м3 за зміну. Однак проблема виникає у тому випадку, коли необхідний потоковий розкрій, наприклад, берези. Відомо, що при відділенні горбиль жолобиться, що часто перешкоджає точності подальшого розкрою.

З метою уникнення цих недоліків і був розроблений “Гравитон-МК” як з вузькими, так і з широкими (80 мм) стрічковими пилками. Новий комбайн дозволяє:
  1. покращити продуктивність в 15-20 разів порівняно з традиційними однопилковими верстатами;
  2. розкроювати колоди діаметром до півметра;
  3. забезпечити точність і якість  розкрою будь-якої породи деревини;
  4. звести до мінімуму невиробничі втрати;
  5. спростити потокову лінію і зменшити виробничу площу під неї;
  6. скоротити міжверстатне обладнання;
  7. покращити умови праці;
  8. адаптувати його в будь-який технологічний потік з дисковими пилками.
Сполучення верстатів в єдину автоматизовану лінію з використанням багатопилкового комбайна “Гравитон-МК” є новинкою в роботі лісопильних підприємств.