Личкування плоских заготовок в пресах серії МН: швидко і надійно

Цю статтю імпортовано зі старого сайту, деякі елементи можуть відображатися некоректно 
Успіхи китайських верстатобудівників уже перестають сприйматися як новина. Вони дивують іншим: своїми масштабами і новаторськими технічними рішеннями. На одній з останніх виставок Ligna+, за визнанням багатьох експертів, інтерес до верстатів, розміщених на стендах китайських компаній, був порівнянний з тим, який за звичай виявляється до виробів світових лідерів галузі. Причина в дешевизні? Аж ніяк. Просто втілюється в життя гасло, під яким нині живе і цілеспрямовано працює вся китайська промисловість: «Ввійти в число виробників кращого обладнання у світі».

Вдалий приклад обладнання, що конкурує з кращими німецькими й італійськими зразками, – гідравлічні преси гарячого пресування серії МН, призначені для личкування натуральним шпоном, декоративним папером або плівкою ПВХ плитних матеріалів – ДСП, ДВП або МДФ. Постачальником цих пресів в Україну є добре відома вітчизняним мебльовикам компанія «Днепро». Призначені вони для задоволення потреб середніх і великих підприємств у різноманітній за дизайном, кольором і фактурою обробці плит для виготовлення меблів.

Личкування пресами МН – це просто! Головне – відпрацювати технологію

Вигода застосування гарячого способу пресування полягає в тому, що він дозволяє значно скоротити витримку заготовки під тиском і, відповідно, збільшити продуктивність обладнання.

Принцип роботи пресів серії МН такий: на нижню плиту укладається матеріал з нанесеним клейовим шаром. Оператор запускає робочий цикл, і заготовки запресовуються та витримуються протягом певного часу. Після завершення циклу пресування оператор натискає кнопку, і прес відкривається. Готові личковані плити вивантажуються, і закладаються нові заготовки. Керує верстатом одна людина.

Залежно від матеріалів, що склеюються, а також марки клею, оператор самостійно регулює температуру нагрівання і величину сили притиску. Контроль цих параметрів здійснюється за допомогою електроконтактного манометра і датчика температури. Величина тиску залежить від якості поверхні і товщини заготовок, що склеюються, від марки клею й інших факторів, час і температура - від клею і типу матеріалів, що склеюються. Рекомендована максимальна робоча температура складає 120 оС. Щодо тиску, фахівці компанії «Днепро» рекомендують почати пресування з 150 бар (1,5 кгс/см²) і перевірити отриману якість склеювання. Якщо тиск недостатній, слід збільшити його. Залежно від моделі, прес здатен розвивати загальний тиск до 800 т.
Таблиця 1. Тиск при повному завантаженні площі плит


Манометричний тиск, бар

Загальний тиск, т

Питомий тиск (кгс/см2)

250

80

2,5

200

65

2

150

45

1,5

100

30

1

50

15

0,5

По закінченні часу пресування плити прес автоматично відкривається, і лунає звуковий сигнал. Таймер оснащений 4 цифровими дисплеями і кнопковим керуванням для установлення часу пресування. До речі, у пресах італійського виробництва цей пристрій являє собою опцію, за яку треба платити окремо, а в моделях серії МН таймер зі звуковою сигналізацією входить у стандартну комплектацію.

Таблиця 2. Вибір часу пресування


Вид личківки

Папір

HPL

ПВХ

Шпон

Питомий тиск, кгс/см2

5 – 8

3 – 4

3 – 4

3,5 – 5

Час пресування, с

10 – 15

50 – 60

50 – 60

90 – 120

Температура нагрівання, 0С

110 - 120

50 - 60

70 - 85

90 - 120

Система нагрівання плит преса містить електричний бойлер, що складається з декількох ТЕНів і розігріває термостійке масло; насос; розширювальний бак; розподільний колектор і гнучкі трубопроводи. Плити преса виготовлені з монолітних листів сталі; в листах просвердлені канали, по яких циркулює гаряче масло, тому до кожної плити підключаються два трубопроводи: «подача» і «зворотка». Робочі поверхні плит відшліфовані, щоб поліпшити якість пресування. Система з масляним нагріванням плит є загальноприйнятою для усіх верстатів гарячого пресування – як китайського, так і німецького або італійського виробництва.

Для початкового заповнення системи нагрівання одноповерхового преса потрібно близько 70 літрів масла. Якщо в системі немає витоків, доливати його в процесі експлуатації не потрібно. Термін служби масла – 7-8 років. До переваг термомасляної системи можна віднести і порівняно високу температуру – до 120°С – яка загалом досяжна тільки з технічно складнішою системою електропідігрівання плит преса.

При завантаженні ДСП на плиту необхідно домагатися рівномірного укладання матеріалу по всій площі, інакше притискні плити можуть зламатися. Заготовка може бути одна і займати всю площу плити, також можна укласти кілька дрібних заготовок однакової товщини рівномірно по всій поверхні плити (схема завантаження наведена в паспорті верстата).

Для підвищення безпеки роботи прес оснащений спеціальним шнуром, що йде по всьому периметрі верстата і приєднаний до кінцевого вимикача. За допомогою цього шнура оператор може за потреби швидко зупинити змикання плит, перебуваючи на будь-якому місці біля верстата.

До переваг конструкції преса можна віднести також зварену з профільованих балок рамну станину, що має високу міцність і твердість. Для рівномірності підйому нижньої плити використовується система зубчатих рейок і шестерень. Плунжери гідроциліндрів хромовані, що збільшує термін їхньої служби. Зручність керування пресом забезпечує панель оператора, винесена на лицьовий бік правої кутової стійки.

Дуже важливо, що конструкція преса дозволяє встановлювати проміжні плити і перетворюючи його на багатоповерховий, що значно підвищує продуктивність обладнання завдяки можливості одночасного пресування декількох деталей. Плити мають три основних розміри: 2500х1300 мм; 3100х1300 мм або 2700х1370 мм.

Фахівці компанії «Днепро» завжди готові допомогти вам в налагодженні нових технологічних процесів і надати будь-яку необхідну консультацію, що здатна полегшити підбір обладнання, яке відповідає потребам саме вашого виробництва. Сервісна служба фірми забезпечує повний цикл пусконалагоджувальних робіт, гарантійне і післягарантійне обслуговування, проводить навчання вашого персоналу.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua