Нова гама розкрійних верстатів Gabbiani

Цю статтю імпортовано зі старого сайту, деякі елементи можуть відображатися некоректно 
Фірма GABIANI MACCHINE – одне з підприємств верстатобудівного концерну SCM GROUP. Попри високопродуктивні кутові системи для розкрою плитних матеріалів для меблевої індустрії, GABIANI MACCHINE випускає пилкові верстати для невеликих виробництв. Компанія постійно веде пошук новаторських рішень, займається науковими дослідженнями, упроваджує сучасні технології. У конструкціях своїх нових машин GABIANI MACCHINE використала безліч нових передових технічних рішень, більшість з яких захищено патентами. По праву ці верстати можна вважати машинами XXI століття.

Розкрійний центр із ЧПК Galaxyмає сталеву станину трубчастої форми, а сталевий робочий стіл посилений нервюрами й облицьований бакелітом. Задня частина столу має ролики зі стійкого до подряпин матеріалу. Сталева пилкова каретка має два двигуни для основної і підрізної пилки з запуском зірка/трикутник, швидке пневматичне розблокування пилок. Вертикальний підйом пилок здійснюється по призматичних напрямних THK, а горизонтальне переміщення – по двох циліндричних напрямних зі шліфованої загартованої сталі зі спеціальним захистом проти пороху. Двигун Brushless забезпечує постійний крутний момент при будь-якій швидкості подачі.

У моделі Galaxi, що випускаються із середини 2003 р., були додані корисні функціональні елементи, що дозволили поліпшити роботу верстата.

Призматичні напрямні THK мають автоматичну систему змащення, що дозволяє забезпечити високу лінійну швидкість пилкової каретки (до 150 метрів на хвилину) і значно збільшити термін служби верстата.

Нові рухомі робочі столи шириною 400, 500 і 600 мм мають покриття з чорного бакеліту. Він більш зносостійкий і має менший коефіцієнт тертя, порівняно з раніше використовуваними матеріалами. Для полегшення переміщення заготовок робочі столи оснащені повітряними подушками з незалежними електродвигунами. Столи можуть рухатися уздовж лінії пропилу і фіксуватися в будь-якому положенні. Це дає можливість підвищити ергономічність робочої зони оператора. Залежно від типів розкрою, столи використовуються як для завантаження-розвантаження, так і для проміжного складування панелей.

Зміни торкнулися і дизайну машини: з’явилися прозорі вставки у фронтальній захисній панелі притискної балки. Тепер оператор може бачити оброблювану панель і положення штовхальників у процесі роботи.

Для зручності обслуговування і швидкої зміни пилкових дисків встановлено інструментальну шухляду для зберігання пилок і допоміжного інструменту. Нове огородження верстата виконане з металевих ґраток, які цілком закривають рухомі елементи. Перевага такого захисту в тому, що вона дає можливість використання зони під заднім столом для складування.

У системі керування і програмування пилкового центра використовуються сучасні програмні комплекси, що працюють у середовищі Windows.Комплекс MANAGER 200 керує верстатом, виконує програми розкрою, проводить автодіагностику, створює виробничі звіти. Програмний комплекс EasyCut Plus призначений для формулювання запитів (постановки завдань), задання вхідних параметрів із середовища Microsoft Excel, також надає можливість імпорту даних з текстового формату Excel, Cabinet.

Модуль Ottimo Perfect Cut Plusпризначений для оптимізації карт розкрою. Після оптимізації запиту програма підраховує приблизний час обробки замовлення. Усі дані можна передати через локальну мережу для подальшої обробки. За допомогою даного модуля можна обробляти дані для декількох верстатів.

Кутові станції Axioma. Першою моделлю лінії кутових станцій була Axioma 115. Завдяки великим зусиллям фірми Gabiani macchine при проектуванні нових пильних систем Axioma, у конструкціях цих станцій використовується близько 80% уніфікованих вузлів і агрегатів від однопилкових машин Galaxy.

Нині лінія кутових станцій представлена моделями Axioma 105 і Axioma 125. Модель Axioma 105 сконструйована для меблевих виробництв, що вимагають високого рівня автоматизації процесу пиляння. Зазвичай, ціна моделі Axioma 105 є визначальним чинником для придбання. Ця система має не надто високу продуктивність, але за своїми функційними можливостями відповідає усім вимогам даного типу обладнання.

Кутова станція Axioma 125 спроектована для промислового використання і розрахована на замовників, які уже мають досвід роботи з пилковими станціями. Для повного задоволення вимог замовників цього рівня, ці системи були доповнені деякими вузлами, що поліпшують роботу. Так, новий дизайн забезпечує зручність експлуатації і привабливий вигляд. Незалежне керування кожним пильним вузлом забезпечує високу продуктивність верстата. Додатковий відрізний вузол дозволяє виконати ефективний складний розкрій окремої плити чи стосу панелей. Вакуумні присоски застосовуються для завантаження на машину панелей з глянсовим лаковим покриттям. Цей метод запобігає подряпинам і ефективний, коли неприпустиме завантаження методом зіштовхування.

Пилкові станції класу Axioma 125 практично завжди комплектуються напівавтоматичними гнучкими виробничими модулями Mahros для автоматизації розвантажувальних робіт. Керування модулем виконується відповідним програмним комплексом Stack Manager. Цей комплекс призначений для генерування карт розкрою і сортування деталей по пачках, на транспортні рольганги.

Надпродуктивна кутова станція високого рівня Ocean 160. Сімейство кутових двохпилкових станцій Ocean розраховано винятково на високопродуктивну роботу великих підприємств і є логічним завершенням лінії кутових станцій фірми Gabiani machine.
Система Ocean може бути інтегрована також в існуючі виробничі лінії, з використанням гнучких розвантажно-навантажувальних модулів Mahros, що дозволяють експлуатувати комплекс в автоматичному чи напівавтоматичному режимі.

З 1995 року фірма GABIANI MACCHINE освоїла виробництво нового покоління пилкових центрів сімейства Sigma для компанії SCM. Модельний ряд пилкових станцій складається з чотирьох серій: Sigma prima, Sigma impact, Sigma plus, Sigma evolution. Ці машини вирізняються високими технічними характеристиками, оригінальними технічними рішеннями і порівняно невисокою ціною.
Пилкові системи Sigma, Galaxi, Axioma уже сьогодні успішно працюють на середніх і великих меблевих підприємствах України. Вітчизняні меблярі відзначають високу надійність і якість цих машин. Компанія Gabiani Macchine не зупиняється на досягнутому, продовжуючи створювати сучасні машини для виконання різних завдань.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevoobrobnyk.com