Особливості технології загострення зубів вузьких колодопиляльних стрічкових пилок

Цю статтю імпортовано зі старого сайту, деякі елементи можуть відображатися некоректно 
Стан загострених зубів стрічкової пилки залежить від конструкції загострювального верстата та шліфувального круга, операцій з налагодження та обслуговування верстата, дотримання рекомендацій та режимів шліфування.

Особливості технології загострення зубів вузьких колодопиляльних стрічкових пилок розглядаємо стосовно спеціальних загострювальних верстатів з плоским абразивним кругом (типу Wood Mizer). Верстати такого типу найбільш поширені.

Вибір загострювального верстата полягає в тому, щоб технічні параметри забезпечили застосування верстата для якісного підготовлення стрічкових пилок із зубчастим вінцем потрібних розмірів.

При виборі верстата потрібно звернути увагу на те, чи у його конструкції враховано кілька чинників, що суттєво впливають на якість підготовлення зубчастого вінця та пилки загалом:

- стрічкова пилка повинна розміщуватися у верстаті так, щоб задирки утворювались на боці пилки, який під час її руху на шківах буде внутрішнім, де утворюватиметься напруження стиску (рис. 1). Оскільки сталь пилкової стрічки не чутлива до утворення тріщин під стиском, то дрібні тріщини не призведуть до руйнування пилки;


Продовження статті ви можете прочитати тут  Microsoft Word ( 513 kb )


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevoobrobnyk.com