ЛІС В КУБІ: італійці збудують в Каїрі багатоповерхові будинки кубічної форми з вертикальним лісом

Цю статтю імпортовано зі старого сайту, деякі елементи можуть відображатися некоректно
У столиці Єгипту – Каїрі – побудують багатоповерхові будинки кубічної форми з вертикальним лісом.

Проекти трьох будівель, на фасадах кожної з яких висадять 350 дерев і 14 000 кущів, представило бюро італійського архітектора Стефано Боері спільно з єгипетським дизайнером Шімою Шалаш та італійським ландшафтним архітектором Лорою Гатті.

Забудовником виступить компанія Misr Italia Properties.

Рослини, які підходять для місцевого клімату і квітуватимуть у різний час, висадять на балконах. Для озеленення 30-метрових будинків з семи поверхами буде використано понад 100 видів флори.

У двох будівлях розмістяться житлові апартаменти, а в третьому – готель.

Передбачається, що озеленені фасади не тільки естетично виглядатимуть, але й будуть корисними довкіллю – рослини забезпечать природне затінення і поліпшать якість навколишнього повітря.

«Цей проект сприяє співіснуванню архітектури і природи в умовах міста, – зауважує італійський архітектор. – Основна ідея – розширити міське рослинне середовище, не збільшуючи територію міста – зелені насадження зупиняють зміни клімату на планеті».

У 2018 році, згідно з дослідженням Eco Experts, Каїр був визнаний найбільш забрудненим містом світу.

Свої перші озеленені будівлі італійський архітектор встановив у рідному Мілані і у 2018 році потрапив до четвірки фіналістів Міжнародної премії RIBA, що присуджується раз на два роки авторам кращих новобудов світу.

https://agroday.com.ua