“Актіва” – високі характеристики серійного виробництва

Цю статтю імпортовано зі старого сайту, деякі елементи можуть відображатися некоректно 
У меблевому виробництві процес розширення підприємства пов'язаний з важливими рішеннями про вкладення коштів у придбання нового обладнання та про нові шляхи збуту готової продукції. Відбувається перехід від невеликого підприємства з прямим зв'язком між замовником і виробником до промислового типу виробництва, коли продукція, навіть дрібносерійна, потрапляє на ринок через посередників і продавців. Такий перехід вимагає обладнання, яке не тільки може забезпечити якісний стрибок у виробничих показниках, але й зберегти експлуатаційну “гнучкість”, необхідну у виробництві меблів “під замовника”.

Іншими словами, виробник меблів, що перебуває на такому етапі розвитку, повинен задовольнити індивідуальні вимоги своїх замовників, і водночас так організувати серійне виробництво, аби воно слугувало для подальшого розвитку підприємницької діяльності.

Для виконання таких вимог компанія IDM розробила серію крайколичкувальних верстатів ACTIVA, що вирізняються гнучкістю в експлуатації і високою продуктивністю.

Жорстка і міцна станина. У серійних верстатах ACTIVA застосовуються раціональні й надійні технічні рішення, що забезпечують підвищену жорсткість станини й ідеальну рівномірність подачі заготовки.

Станина у верстатах ACTIVA являє собою моноблочну сталеву конструкцію. Для зняття внутрішніх напружень, станина після зварювання проходить процес нормалізації: нагрівається у печі до 400 оС, а потім повільно остигає. Це забезпечує високу стійкість конструкції, гасить деформаційні сили, що виникають від діючих навантажень (маса, динамічні зусилля від працюючих вузлів, тощо), а також вібрацію від різального інструмента, що обертається на високих швидкостях.

Колони вузла притискного пристрою виконані з литого чавуна з додаванням сферичного графіту, який гасить вібрацію від робочих вузлів і механізмів і забезпечує високу стійкість верхнього притиску. Притискна балка, також має зварену замкнуту конструкцію для міцного закріплення робочих органів, призначених для обробки панелей.

Подавальна гусениця складається з міцного сталевого ланцюга, на якому закріплені башмаки з нейлону. Щільне гумове покриття башмаків забезпечує міцне зчеплення з заготовкою. Башмаки переміщаються по двох сталевих напрямних – циліндричній і плоскій, що забезпечує високу точність подачі деталі відносно робочих вузлів.

Подавальні механізми, що складаються зі сталевого ланцюга і приводних шестерень з непарною кількістю зубів, створюють постійну лінійність переміщення заготовки. Крім цього, подавальна гусениця оснащена автоматичною системою чищення стисненим повітрям, яка обдуває як ланцюг, так і башмаки. На форматно-обрізних верстатах ACTIVA SB, де деталь обробляється одночасно з двох боків у подавальних ланцюгах застосовуються напрямні кочення із суцільнолитими траками; опорам ланки слугують два голчасті підшипники. Таке рішення дозволяє домогтися максимальної синхронності й плавності ходу обох гусениць.Вільний вибір конфігурації. Модульний принцип конструкції верстатів ACTIVA дозволяє запропонувати замовнику на вибір цілий ряд моделей . Залежно від конкретних вимог обробки, верстати фірми IDM комплектуються без будь-яких обмежень відповідними спеціальними робочими вузлами. Крайколичкувальні верстати ACTIVA можуть бути цілком інтегровані в технологічний цикл вашого виробництва. На верстатах ACTIVA установлюються вузли й агрегати для обробки прямої похилої і профільної крайки типу “софтформінг” із глибиною фрезерування до 35 мм. Крайковий матеріал можна подавати як у рулонах товщиною від 0,4 до 3 мм, так і в смугах з натурального шпону і масивної деревини товщиною до 25 мм. Товщина оброблюваної панелі лежить у межах від 10 до 60 мм. Таким чином, верстати ACTIVA можуть задовольнити будь-які вимога меблевого виробництва в даному виді обробки.

При використанні додаткових пристроїв, представлених в опціях, базові моделі ACTIVA можуть досягати високих показників щодо швидкості подачі заготовки (до 30 м/хвилину), обробляти панелі товщиною до 65 мм і багато чого іншого. Однією з останніх передових розробок IDM є вузол Super finish для полірування ПВХ-крайок. Це рішення захищене патентом і буде встановлюватися на машинах IDM з кінця 2003 р.

Простота програмування і експлуатації. Серійні моделі ACTIVA оснащуються електронним блоком керування вмикачами, пуском двигунів і переміщеннями по осях. Завдяки цьому можна швидко переходити від одного виду обробки до іншого, значно скоротивши час переналагодження верстата.

Система керування на базі графічного цифрового контролера може запам'ятовувати до 100 програм обробки, залежно від типу і профілю крайки. Застосування контролера з програмувальною логікою стає дуже простим, завдяки наявності іконок введених в пам'ять верстата програм обробки, а також інші функційні можливості, як-от функції головного меню і діагностики стану.

Так само просто робиться запис нових програм: головна програма представлена у вигляді незалежних і легко зрозумілих таблиць, що містять експлуатаційні характеристики верстата, дані крайок (товщину), довжину панелей тощо. Ввівши коди потрібних таблиць, які вже є в пам'яті верстата, можна за короткий час створити нову програму обробки.

Під час роботи на дисплеї висвічуються повідомлення про функційний стан верстата (наприклад, працює вакуумна система), застережувальні повідомлення (наприклад, низька температура клею) чи повідомлення про аварійний стан (наприклад, немає стиснутого повітря чи кабіни відкриті), що полегшує експлуатацію машини і скорочує терміни усунення збоїв.

Крім цього, оператор у будь-який момент може одержати повний звіт про проведену обробку, що включає дані про витрачений час, кількість оброблених деталей, чи одержати інформацію, потрібну для технічного обслуговування верстата, наприклад: кілометраж, пройдений подавальними гусеницями, чи кількість у метрах матеріалу, обробленого різальним інструментом верстата.

Нарешті, за допомогою модему чи мережевої карти можна встановити прямий зв'язок верстата з центральною системою керування виробництвом. Це дає можливість увести зміни в керуючу програму, значно скоротивши при цьому витрати і час на переналагодження верстата. Електронна система керування дозволяє використовувати верстати фірми IDM у складі гнучкого виробничого модуля Net Line і Gell, розробленого компанією SCM GROUP. Для цього ACTIVA може додатково оснащувати стаціонарним чи ручним зчитувачем штрих-коду з заготовки, який містить всю необхідну інформацію для автоматичної перебудови верстата на заданий тип обробки.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
http://derevoobrobnyk.com/