Імітація брусу: особливості та застосування

Цю статтю імпортовано зі старого сайту, деякі елементи можуть відображатися некоректно 
Деревина — чи не найбільш популярний матеріал у будівництві та оздобленні приміщень. Проте вона коштує досить дорого, тож не кожний може собі дозволити придбати натуральні дерев’яні бруски. Однак це зовсім не означає, що доведеться відмовитися від натуральності в оформленні приміщення. Замінити деревину допоможе вагонка під брус, яка фактично не відрізняється від неї на вигляд, але коштує значно дешевше.

Фальш-брус
— дошки невеликої товщини, які використовуються для внутрішнього і зовнішнього оздоблення. Подібні панелі з’єднуються між собою за допомогою шипів та пазових замків. Крім цього, вони мають й інші особливості:

 • товщина таких панелей значно більша (1,6-3,7 см), що надає їм вигляд натурального дерева;
 • товщина якісних панелей повинна складати не менше як 11 см;
 • монтаж фальш-брусу здійснюється виключно горизонтально, тоді як євровагонку можна кріпити вертикально чи за діагоналлю;
 • дошки мають спеціальні отвори для вентиляції матеріалу;
 • поверхня стіни, оздобленої таким матеріалом, більш рельєфна.

Не варто плутати фальш-брус та блок-хаус. Останній імітує цілісний необроблений брус. Для його виробництва використовується тільки верхня частина зрізу.Цей будматеріал має власні переваги та недоліки. Почнемо з плюсів:

 • естетичний зовнішній вигляд;
 • стійкість до деформації;
 • висока стійкість до процесів гниття;
 • екологічність;
 • додаткова звуко- і теплоізоляція;
 • простий монтаж і тривалий термін експлуатації;
 • порівняно невисока вартість.

Однак є і мінуси. Наприклад, не всі породи деревини стійкі до гниття та появи грибку, тож варто ретельно обирати матеріал. А ще вагонка підтримує горіння, тому краще заздалегідь подумати про додаткове оброблення матеріалу спеціальною протипожежною речовиною.

Застосування вагонки надзвичайно різноманітне. Її монтують не лише на стіні, а ще — на стелю. Вологостійкими варіантами фальш-брусу обшивають бані та будинки. В інтер’єрі матеріал використовується переважно в скандинавському стилі, а також прованс, лофт, хай-тек тощо. Цей матеріал не тільки поліпшує загальне оформлення кімнати, а й створює сприятливий мікроклімат.

Види та особливості вибору фальш-брусу

Вагонка представлена на ринку будматеріалів безліччю різновидів, які відрізняються не тільки за розміром, але й з якістю.
Фальш-брус поділяють на три основні класи:

 1. А — дошки найвищої якості без дефектів на поверхні;
 2. В — панелі за виглядом трохи поступаються попередньому класу, оскільки мають незначні дефекти. Однак їхня вартість на порядок нижча;
 3. С — бюджетний варіант зі значними дефектами. Нерідко такі дошки потребують додаткового шліфування.Характеристики будматеріалу визначаються насамперед породою деревини. Для виробництва такого матеріалу використовують сосну, ялину, модрину, кедр. Перші два варіанти практично не схильні до гниття, а також мають приємний хвойний аромат. Водночас ялина має гірші експлуатаційні характеристики, ніж сосна.

Модринові панелі вважаються вогнетривким матеріалом, тож їх допустимо використовувати в бані, не боячись впливу на них високих температур. Кедр — одночасно міцний і м’який матеріал. Практично не гниє та має антисептичні властивості.

Вибір вагонки залежить від місця її монтажу. Якщо плануєте використовувати її ззовні, краще обирати дорогий матеріал, що нормально переносить атмосферні опади та вплив інших погодних чинників. Ідеально підходять великі за розміром панелі, адже з ними можна уникнути великої кількості стиків між дошками.

Для внутрішніх стін можна придбати дешевшу і тоншу вагонку, оскільки тут основний критерій — не стійкість до зовнішнього впливу, а естетичність. Проте це не стосується приміщень з підвищеним рівнем вологості.
Купувати фальш-брус краще в перевірених постачальників, щоб бути впевненими в якості вагонки та правильності її зберігання на складі.