Неймовірний успіх нових клеїльних пресів Dimter

Цю статтю імпортовано зі старого сайту, деякі елементи можуть відображатися некоректно 
Прохідні клеїльні преси моделі Dimter ProfiPress L 2500 HF, які недавно появилися на ринку, користуються винятковим попитом. Мова йде про сучасні надійні установки, які забезпечують високу рентабельність при виготовленні щитових заготовок навіть малими партіями. Високопродуктивна і гнучка технологія пресування із застосуванням струмів високої частоти (СВЧ) для затвердіння клею дуже популярна нині при виготовленні клеєних щитів з масиву.

Фірма Les Hauts Bois Saonois (HBS) належить до числа найбільших у Франції виробників клеєних меблевих щитів з деревини твердих порід. Два роки тому технічне керівництво цього підприємства вирішило придбати дімтеровську установку ProfiPress T-3500, що, по суті, означало відмову від клеїльних пресів з обігрівом гарячою водою, які використовувалися раніше, і перехід до сучасних технологій із застосуванням СВЧ. Надії на те, що нова техніка може поліпшити якість продукції, в остаточному підсумку виправдалися сповна. Виробники щитів особливо задоволені бездоганною міцністю клейових швів, яку вдається досягти лише при затвердінні клею в полі СВЧ. І якщо колись саме розбіжність по швах була основною причиною повернення проданих щитів, то тепер про дорогі рекламації на підприємстві практично забули.

Коли на початку 2005 року завод Dimter оголосив, що нова модель високочастотного преса готово до випуску, фірма HBS запропонувала свої цехи як полігон для випробовування однієї з таких установок. Власний інтерес деревообробників полягав у тому, щоб досліджувати можливості підвищення технологічної гнучкості виробництва, адже замовлення на виготовлення щитів різних розмірів невеликими партіями, по 10-20 штук, для фірми не рідкість. Відтоді як на французькому підприємстві змонтовано експериментальну лінію на базі дімтерівського преса ProfiPress L 2500  HF, усе відбувається саме так, як було обіцяно заводом-виробником.

Переналаштування на інші розміри щита – щоб уникнути невиправданих витрат дорогої сировини – зводяться до найпростішого регулювання преса на потрібну товщину матеріалу. На всі пов'язані з цим дії іде приблизно 60 секунд, тоді як колись вони займали цілих 8 хвилин. При зміні ширини щита жодного втручання оператора не потрібно: підрівнювання рейок відбувається автоматично, по пересувному подовжньому упорі. Завдяки цьому навіть виробництво одиничних виробів стало рентабельним.

З упровадженням моделі ProfiPress L 2500 HF помітно підвищилася і якість рейкових щитів. Цьому, зокрема, сприяє використання пневматичних притисків, що забезпечують рівномірний розподіл тиску – як верхнього, так і бічного – по всій поверхні щита. У такий спосіб запобігається зсув рейок у пакеті, а отже, зменшуються витрати на наступне калібрування щитів, надійніше дотримуються допуски.

Нині лінія ProfiPress L на підприємстві HBS випускає за зміну до 400 кв. м щитових заготовок, виготовлених малими партіями. Це стало можливим завдяки істотному зменшенню обсягу підготовчо-заключних робіт і витрат на шліфування, а також більш швидкому затвердінню клею.

Хоча працююча на фірмі HBS установка ProfiPress L являє собою ще тільки передсерійний зразок, французи нею настільки задоволені, що вже замовили на заводі Dimter ще один прес цього покоління. І готові, як добрі партнери, надавати його для ознайомлення всім зацікавленим клієнтам заводу-виробника. І розповідати, як під час апробації цієї моделі в найжорсткіших умовах повсякденного виробництва високоякісних щитів серійні дімтерівські преси були перевірені і налагоджені, що називається, за всіма показниками. А на заводі Dimter, як стверджує його директор Вальтер Фареншон, давно діє закон: продавати не просто нові машини, а передусім практичні, надійні технологічні рішення.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevoobrobnyk.com