Отримання деревинних матеріалів екструзією

Цю статтю імпортовано зі старого сайту, деякі елементи можуть відображатися некоректно 
Щораз більшого поширення в меблевому виробництві та будівництві набувають порожнисті профілі та панелі, виготовлені методом екструзії.

Композиційні матеріали для екструзії* на 80% складаються із деревинних волокон і поліпропілена. Однак, можливі й інші співвідношення компонентів суміші, інші натуральні волокна із відновлюваної сировини і термопласту. Ці волокнисті матеріали переробляються на екструдерах, як і полімери. Основна перевага, порівняно з такими матеріалами, як ДСП, МДФ і ОСБ, полягає в тому, що найскладніша геометрія профілю можлива без механічної обробки.

Це дозволяє широко використовувати цей матеріал у великосерійному виробництві в меблевій промисловості і для внутрішнього оздоблення будівель. Цей матеріал, як і деревина, піддається обробці (його можна свердлити, пиляти, фрезерувати, личкувати плівкою, шпоном, лакувати), він має дуже високу стійкість та міцність при згині і, на відміну від деревини, дуже низьке водопоглинання.

Новаторські технології на основі екструдерів для виробництва термопластичних композитів з деревинних волокон пропонує фірма Weber. Вона представляє в широкому асортименті міцні, надійні двошнекові екструдери, які виконують різноманітні завдання. Типорозмірний ряд – від екструдера CE 5 продуктивністю 50 кг/год до екструдера DS 13 продуктивністю 700 кг/год. До них також пропонується додаткове обладнання для постійних операцій.

Weber вже давно займається розробкою передових технологій екструзії разом з виробниками матеріалів та інструментів, зробивши прорив в цій галузі. Підвіконники, плінтуси, ніжки піддонів (наприклад, планки-ручки), личкувальні крайки, плінтусні рейки, панелі, профілі шухляд і порожнисті профілі виготовляються на обладнанні Weber з високою продуктивністю, якістю і надійністю.

  CE 5  CE 7   DS 8.22 DS 11.27      DS 13.27
Ø мм  35-73 51-104 87   107 125
L:D  - - 22  27 27
N (хв-1) 45  35 32 36 26
Q, кг/год 50 150 200   450 700

*Екструзія (лат. extrusio – виштовхую) – метод виготовлення профільованих виробів, який полягає в безперервному витисканні розм’якшеного матеріалу шнеком чи поршнем крізь профілюючий отвір (матрицю) на спеціальній машині – екструдері.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevoobrobnyk.com