Пиломатеріали: захистити, щоб зберегти

Цю статтю імпортовано зі старого сайту, деякі елементи можуть відображатися некоректно 
Як зберегти пиломатеріали, що зробити для того, щоб вони не втратили початкової якості на своєму шляху до споживача. Особливо актуальним це питання є для експортерів деревини.

Одним із засобів захисту пиломатеріалів є антипірен – антисептик “ТЕНТ” шведської фірми “Авангард-Такт”. Його можна застосовувати як для сухої, так і сирої деревини. В основу цього засобу закладений оригінальний комплекс металів, який сприяє прискоренню сушіння деревини. Крім захисту дерева від гниття, враження хробаками та різноманітною пліснявою, засіб має вогнезахисні властивості.

“ТЕНТ” можна застосовувати й взимку при температурі повітря до –10 С.

При використанні антисептиків дещо зростає собівартість пиломатеріалів, проте будь-який захист, а без нього не обійтись, вимагає відповідних витрат. У випадку застосування засобу “ТЕНТ”, наприклад, на 1 куб. м дошки товщиною 40 мм необхідно витратити 20 літрів речовини, 20-літрова каністра якої коштує в межах 40 гривень. У результаті отримаємо якісний будівельний матеріал.

Оскільки вогнебіозахисний засіб виготовлено на водяній основі, він не має плівкоутворювача, а його захисні функції при умові впливу атмосферних осадів зберігаються протягом 6-ти місяців.

“ТЕНТ” використовують також як консервант недобудованих дерев’яних об’єктів на осінньо-зимовий період. Як самостійне покриття цей засіб застосовується тільки у тих випадках, коли оброблена ним поверхня захищена від дощу та снігу. Це можуть бути крокви, чорнова підлога, дерев’яне облаштування підвалів, а також облицювальна та інша дошка, колоди перед обшивкою чи остаточним фарбуванням, причому наступне фарбування можливе будь-якими лакофарбовими засобами. У даному випадку термін дії засобу – 10 років.

Ефективно захищають сиру деревину й інші антисептики, наприклад, речовина AntibluтмSelect, розроблена англійською компанією Arch Timber Protection. Вона продається у вигляді концентрату, який легко розбавляється водою і утворює стабільну, готову до використання мікроемульсію. Обробка виконується з допомогою простого обладнання для занурення деревини.

Для збереження сухих пиломатеріалів рекомендується упаковувати їх у спеціальну поліетиленову плівку. З цією метою найліпше використовувати плівку шведського концерну Trioplast Sifab AB. Поряд з такими хорошими технічними характеристиками як механічна міцність, еластичність, морозостійкість, її спеціальна структура дозволяє не пошкодити деревину під час тривалого зберігання. Зміна температури практично не впливає на збереження пиломатеріалів. Головна вимога – їх вологість Плівка активно протидіє УФ-випроміненню, яке негативно впливає на якість деревини.

Упаковка із зазначеної плівки гарантовано захищає пиломатеріали протягом 12 місяців.