Стільникова плита Eurolight від компанії Egger

Цю статтю імпортовано зі старого сайту, деякі елементи можуть відображатися некоректно 
Група Egger – один з трьох європейських гігантів в галузі виробництва ДСП та продуктів їх обробки і займає 11% ринку. Компанії групи Egger випускають 5,2 мільйона квадратних метрів продукції на рік. Фактично такий обсяг важко собі уявити: це 100 тисяч кубічних метрів випущеної продукції на тиждень, 20 тисяч кубічних метрів на день.


Група Egger – це 15 підприємств-виробників у п’яти європейських країнах. Розповімо про завод в Румунії, у місті Суцеава, за 30 кілометрів від кордону з Україною. Близько половини продукції, виготовленої на заводі, призначається для заповнення українського ринку, у тому числі деревостружковими плитами.


Територія заводу у Суцеаві – близько 80 гектарів. На заводі планується випускати приблизно половину всього асортименту продукції Egger. Насамперед це плити сирі та з меламіновим покриттям, які випускатимутсься обсягом 30 мільйонів квадратних метрів на рік. Загальна виробнича потужність заводу – близько 600 тисяч кубічних метрів на рік.


Для українського ринку, на думку представників групи Egger, найцікавішою є декоративна частина асортименту – це ДСП з меламіновим покриттям і, відповідно, постформінг, софтформінг, плита для виготовлення задніх стінок меблів.


Основним матеріалом групи Egger є сира плита. Вона буває стандартної якості, з низьким вмістом формальдегіду або зовсім без формальдегіду, що дуже важливо для деяких азіатських ринків, зокрема, для японського. Плита може бути вогнестійкою та вологостійкою.


Компанії групи Egger прагнуть йти в ногу з часом, тому постійно відслідковують сучасні тенденції на ринку, розробляють та впроваджують різноманітні інновації, велику увагу приділяють дизайну своєї продукції. Нині Egger виготовляє широкий асортимент продукції: від різноманітних ДСП, ламінату до готових меблевих збірних блоків та підлоги, певних кольорів, декору та складу. Всі продукти компаніі Egger поєднуються один з одним, як у „конструкторі”, внаслідок цього досягається гармонія цілого проекту.


Компанія Egger 6 років працює на ринку України. Для українських меблевиків цікавим новим продуктом компанії є Eurolight – легка стільникова плита. Подібні плити виготовляються на різних підприємствах Європи вже близько тридцяти років, проте компанія Egger вважається першою фірмою у світі, яка має повний технологічний процес та промислову лінію для її виробництва. Потужність лінії становить приблизно 1000 кубічних метрів плити на день.


Стільникова плита Eurolight – це конструкція у формі сендвіча, поверхнями якої є надміцні плити Eurospan 2000, ForMline 2000 або FormLine 3000 товщиною 3, 4 або 8 мм, а простір між ними заповнений картонними стільниками. Основною перевагою такої плити є легкість – важить Eurolight майже у десять разів менше, ніж звичайна ДСП. Крім того, таку плиту можна піддавати постформінгу та софтформінгу. Стільникові плити випускаються товщиною від 15 до 100 мм, форматом 5610 на 2070 мм, на український ринок постачають плиту 2800 на 2070 мм.


Плита Eurolight може бути звисайною або покритою будь-яким декором фірми Egger, яких нараховується понад 1200 різновидів. Це може бути плівка, ламінат або фініш-плівка.


Для розпилювання плити можна використати верстати будь-яких виробників, на яких розпилюють звичайні ДСП.


Для складання стільникових плит з верхнім шаром ДСП товщиною 3 або 4 мм по периметру вставляється десятиміліметрова вставка або так званий стабілізуючий кант для нанесення крайки. Якщо така плита в подальшому використовується для виготовлення постформінгу з товщинами 38, 60, 65 та більше міліметрів, то закладається вставка із ДСП відповідної товщини.


Є кілька можливостей закривати торець. Якщо плита має зверху і знизу шар із ДСП товщиною 3 або 4 мм, то вставляється кант із ДСП або дерева – але для цього потрібне спеціальне обладнання, яке достатньо дороге. Крім того, можна замовити потрібні готові деталі на заводі Egger. Закрити торець сотової плити можна простішим способом: спочатку вставляється міцна крайка фірми Rehau, а потім ще одна. Для цього можна використати простіше та дешевше обладнання.


Якщо використовувати плиту з товщиною ДСП 8 мм, то можна відразу наносити крайку на будь-якому обладнанні. Така плита не потребує спеціальної фурнітури.


Якщо стільникова плита призначена для личкування шпоном, то потрібно вставляти кант. Кант не повинен бути більшого розміру, ніж крайка, а може бути трохи меншим, оскільки при нанесенні клею різниця до 1 мм не матиме великого значення. Під час личкування шпоном стільникова плита здатна витримувати таке ж навантаження, як і звичайна ДСП.


Плити Eurolight можна розкроювати та свердлити, як звичайні цілісні плити, фрезерувати методом зустрічного обертання. Таку плиту можна личкувати шпоном на будь-якій установці (механічній, гідравлічній та інших).


Поверхню плити піддають як прямому, так і криволінійному обробленню. Для цього можна використовувати такі самі верстати, що і для звичайної ДСП, потрібна лише спеціальна фреза. Такі фрези вже виготовляють кілька європейських виробників, зокрема фірма Leitz.


Комплектуючі для стільникових плит. Практично всі відомі виробники комплектуючих з самого початку працювали разом з компанією Egger над впровадженням у виробництво плит Eurolight. Якщо стільникова плита покрита плитами товщиною 8 мм, або 3 чи 4 мм із закладками з боків по 38 чи 65 мм, то для таких плит можна використовувати такі ж звичайні комплектуючі, які є зараз на ринку, як і для суцільних плит ДСП. Якщо стільникова плита має товщину верхнього шару 4 мм і не має закладеної бокової планки, тоді також використовують звичайні комплектуючі, проте кріпляться вони за допомогою спеціальних муфт і шурупів. Муфту з нанесенням клею закладають у спеціально просверлений отвір і за допомогою відповідного шурупа кріплять фурнітуру.


Використання плити Eurolight потребуватиме спеціальних крайок, спеціальних інструментів, фурнітури та обладнання. Тому була розроблена єдина концепція компаній Egger, Blum, Rehau, Leitz та інших. Навесні планується провести серію семінарів та презентацій нових продуктів, які використовуються у роботі зі стільниковою плитою.


Крім виготовлення безпосередньо плити, яка потребує подальшого оброблення, компанія Egger має можливість виготовляти і готові продукти: дверцята, полички, стійки та інше.


Компанія Egger надає необхідні сертифікати на всю свою продукцію, в тому числі і на плиту Eurolight та вироби з неї.


Використання стільникової плити – це нова тенденція у виробництві меблів, без додаткових витрат на кріплення та монтаж важких конструкцій та їх перевезення. Крім цього, є можливість економити деревину, берегти ліси.