Високошвидкісне різання з системою HKS Plus

Цю статтю імпортовано зі старого сайту, деякі елементи можуть відображатися некоректно 
Різання на швидкості до 36000 об/хв було раніше розповсюджено тільки в металообробці, але нині на таких швидкостях почали працювати і деревообробні верстати. При таких швидкостях обробки на стаціонарних верстатах можна досягти продуктивності прохідних верстатів.

Це робиться шляхом підвищення швидкості різання і подачі. Але для реалізації такої ідеї виробникам верстатів доводиться вирішувати додаткові завдання: збільшувати потужність двигунів, а конструкцію робити жорсткішою. Дані умови вже виконуються. Але виникає проблема з інструментом і його затискними пристроями.

Звичайні затискні пристрої для інструменту, як-от затискні цанги або затискачі з гідравлічним розтягом, можна без проблем використовувати тільки при швидкості до 18000 об/хв. Навіть ті конструкції, які були взяті від металообробних верстатів (запресування клинових профілів або посадка гарячим натягом), можна використовувати для обробки масивної деревини і подібних матеріалів дуже обмежено. Наприклад, у випадку використання клинових профілів інструмент з’єднується з гніздом тільки в трьох точках. Оскільки в деревообробці швидкості подачі вищі, ніж в металообробці, то при високих механічних навантаженнях клинові профілі створюють ефект, подібний до того, що утворюється при затиску з гідророзтягом. Це негативно впливає на термін служби інструмента і якість різання.

Виробник інструментів АКЕ запропонував вирішення цієї проблеми під назвою HKS Plus. Запатентована система складається із високопрецизійного затискного елемента HKS 63 з коротким конусом, установочною посадкою та з перехідника HKS 25 R такої прецизійності для встановлення різального інструменту.

Завдяки з’єднанню цих двох компонентів в суцільний різальний інструмент гарантується концентричність з точністю до 0,003 мм. Жорстка система високошвидкісного різання HKS Plus призначена для обробки на швидкостях до 40000 об/хв. При цьому термін служби і якість різання значно вищі, порівняно зі звичайним затиском на тих же операціях. Навіть після багаторазового перезагострювання всі переваги системи зберігаються. Ніяких термічних змінних навантажень, як при гарячому натягу, тут немає.

Всі операції, як-от надання певних розмірів, первинну обробку, обробку поверхні, профілювання і обробку крайок, можна виконувати за допомогою HKS Plus з інструментом будь-якого діаметра. Крім HKS 63, пропонуються й інші перехідники. Асортимент HKS Plus комплектується інструментом різної довжини різу і кількості зубів із різних матеріалів: стеліту або алмазу, залежно від сфери використання.

Підготував Володимир ГОРЦІВ.

Газета "Деревообробник"